Sildid: Tõlkekirjandus, kaasaegne, ajaviiteromaan, armastusromaan, 2001

JAAM SILMAPIIRIL. KIRJASTUSEST OTSAS!

€0.00
  • Käibemaksuta:€0.00
"Jaam silmapiiril" on Remarque'i seni ilmumata romaan, mis kuulub ta esimesse loomeperioodi ja on kirjutatud vahetult enne sõjaromaani "Läänerindel muutuseta" (1928), mis tõi kirjanikule maailmakuulsuse. See on romaan autovõidusõitjast - teema, mille juurde kirjanik pöördub hiljem oma romaanis "Taev..

"Jaam silmapiiril" on Remarque'i seni ilmumata romaan, mis kuulub ta esimesse loomeperioodi ja on kirjutatud vahetult enne sõjaromaani "Läänerindel muutuseta" (1928), mis tõi kirjanikule maailmakuulsuse. See on romaan autovõidusõitjast - teema, mille juurde kirjanik pöördub hiljem oma romaanis "Taeval ei ole soosikuid" - ja mingil määral temast endast. 
Romaani peategelase, elumehe ja võidusõitja Kai jaoks kätkeb elu mõte selle ootamatustes ja pingetes, mitte rahulikus paigaelus; ta on tõeline elamuste jahtija, mida talle pakuvad hasartmäng, võidusõit ja armuseiklused. Tema huviobjektidest moodustab justkui mõtteline nelinurk, mille tippudes asuvad auto ja kolm naist - noor ja peategelast Solveigina ootav Barbara, salapärane , iseteadlik ja raskestivõidetav Lilian Dunquerke ning auahne, võidusõidus osalevaid mehi enda pärast võitlema panev Maud Philby. Kai rivaaliks nii võidusõidus - sel moodsal ja valitud meeste alal - kui ka armastuses on ameeriklane Murphy. Võidusõitjana sulab Kai otsustavail hetkil oma autoga kokku ja suudab endast anda maksimumi, armastuses on ta kuni lõpuni kõhkleja.


Raamatu andmed
Ilmumise aasta 2001
Formaat kõvakaaneline
Lehekülgi 184
Mõõdud 145x210
Tõlkija(d) J. Õunpuu
ISBN 9985-65-337-8

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
Captcha