Kategooriad
Teosed tähestikus

Kirjeldus

Kes astub Peeter Suure asemele? Kes saab selle despootliku ja kaugelenägeliku reformaatori järglaseks? Pärast tsaari surma 1725. aastal seisab kogu Venemaa raske küsimuse ees. Suurnike perekonnad peavad läbirääkimisi, võimu lähedal seisjad punuvad intriige: võimatu on leida uut valitsejat, meest sobivas vanuses ja sobivate võimetega, kes rahuldaks kõiki... Jäävad ainult naised! 
Aga missugused naised! Kolm keisrinnat ja üks regent - Katariina I, Anna Ivanova, Anna Leopoldovna ja Jelizaveta Petrovna - võimutsevad Venemaal 37 aastat. Maa ja rahvas peavad taluma nende autokraatlike, võimuahnete valitsejannade metsikut ja liiderlikku loomust, nende armulugusid, kapriise, narritempe ja julmusi. Nende ekstravagantsi. Näib, nagu istuks troonil ikka üks ja seesama meeleline, ettearvamatu, avantüristlik karakter, kes vahetab ainult oma välist kuju. Püha Venemaa kipub looma kõikuma... 
Henry Troyat pakub meile kullast ning karrast ja jäisest pakasest sädelevaid lehekülgi, milles elustub maailm, keisririik, mida hoiavad koos relvad ja naised. 

Raamatu andmed

Ilmumisaasta 2002
Formaat kõvakaaneline
Lehekülgi 208
Mõõdud 145x210
Tõlkija(d) Ülo Treikelder
ISBN 9985-65-367-X

Arvamused (0)

Lisa arvamus

Nimi:


Kommentaar: Märkus: HTML kood ei ole lubatud!

Hinne: Halb           Hea

Sisestage pildil nähtav kontrollkood:Sildid: