Sildid: Tõlkekirjandus, kaasaegne, ajalooline, elulooline, 2004

TEMA MAJESTEEDI ÕUEDAAM ANNA VÕRUBOVA

€4.99

€11.95

  • Käibemaksuta:€4.58
Tema Majesteedi õuedaam Anna Võrubova mängis 20. sajandi alguse Venemaal olulist rolli. Ta oli keisrinna Aleksandra Fjodorova lähim sõbranna, ühenduslüli Venemaa viimase tsaari Nikolai II perekonna ja Rasputini vahel. Kaasaegsed on iseloomustanud teda kui keisrinnale piiritult ustavat lihtsameelset ..

Tema Majesteedi õuedaam Anna Võrubova mängis 20. sajandi alguse Venemaal olulist rolli. Ta oli keisrinna Aleksandra Fjodorova lähim sõbranna, ühenduslüli Venemaa viimase tsaari Nikolai II perekonna ja Rasputini vahel. Kaasaegsed on iseloomustanud teda kui keisrinnale piiritult ustavat lihtsameelset neiut, õelavõitu endine peaminister S. Witte aga kui kõige tavalisemat inetut ja rumalat Peterburi preilit, kes “sarnaneb võitaigna-kukliga”. E. Radzinski, mitmete Nikolai II aega käsitlevate teoste autor, nimetab aga Anna Võrubovat otsesõnu “Euroopa hiilgavaima õukonna salajaseks käskijannaks”.

Käesolev väljaanne on huvitav just seetõttu, et see sisaldab kaks Anna Võrubova päevikut – esiteks võltsitud “Päeviku”, mille tegelikud autorid on kirjanik Aleksei Tolstoi ja ajaloolane Pavel Ðtðogolev, ja õuedaami tõelised memuaarid pealkirja all “Lehekülgi minu elust”, lisaks Anna Võrubova ülekuulamise protokolli Ajutise Valitsuse moodustatud Erakorralises Komisjonis. Vale-päevik on kirjanduslikult meisterlik ja fantaasiarohke teos, kirjutatud Venemaa viimase tsaari ning tema perekonna mustamiseks.


Raamatu andmed
Ilmumise aasta 2004
Formaat kõvakaaneline
Lehekülgi 392
Mõõdud 145x210
Tõlkija(d) Kristiina Uluots
ISBN 9985-65-438-2

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
Captcha