Sildid: Eesrti autorid, Eesti nüüdisaegne kirjandus, 2016

ELAMISJULGUS. KIRJASTUSEST OTSAS!

€0.00
  • Käibemaksuta: €0.00
  • Autor Soonik, Mati
  • Tõlkija: Mati Soonik
  • Saadavus: 2-3 päeva
Sõja läbi teinud Voldemar saabub tagasi kodukülla, kuhu on sõja tõttu vähe mehi alles jäänud. Peatselt määratakse ta valla komsorgiks ning hiljem vallavanemaks. 1949. aastal algab Eestis massiline kollektiviseerimine, mis on rahvale traagiline aeg. Võõrandatakse nende maa, loomad ja töövahendid. Kol..

Sõja läbi teinud Voldemar saabub tagasi kodukülla, kuhu on sõja tõttu vähe mehi alles jäänud. Peatselt määratakse ta valla komsorgiks ning hiljem vallavanemaks. 1949. aastal algab Eestis massiline kollektiviseerimine, mis on rahvale traagiline aeg. Võõrandatakse nende maa, loomad ja töövahendid. Kolhoosides ei laabu algul kõik nagu vaja, napib töökäsi ja tehnikat. Voldemaril, kellest on saanud kolhoosi esimees, tuleb nüüd sisendada rahvale elamisjulgust, et madalseisust välja tulla, eirates Eestile sobimatuid üleliidulisi ettekirjutusi. 
Humoorikas ja kohatiste nostalgia sugemetega teos käsitleb eesti rahva kestmajäämisele olulist perioodi ning meenutab tänasele lugejale tollaseid värvikaid sündmusi. 


Raamatu andmed
Ilmumise aasta 2016
Formaat Pehmekaaneline
Lehekülgi 186
Mõõdud 140x205
ISBN 978-9949-567-76-8

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
Captcha