Menu
Your Cart

IHUARSTI VISIIT

IHUARSTI VISIIT PÕHJAMAADE ROMAAN
-70 %
IHUARSTI VISIIT

Kui ajalooline romaan räägib teos Taani kuningas Christian VII ja tema ihuarstist Johann Friedrich Struenseest, kelle kätte vaimuhaige monarh andis 1768. aastal kogu võimu. Noor saksa arst oli Voltaire’i ja Rousseau jünger ning viis lühikese ajaga feodaalses, pärisorjuslikus Taani riigis läbi omamoodi revolutsiooni. Mõistagi ei saanud puhta idee kokkupõrge reaalse poliitikaga jääda karistamata: neli aastat hiljem Struensee hukati. Prantsuse revolutsioonini oli jäänud siis veel 17 aastat.

Kui armastusromaan jutustab teos tundlikus võtmes loo Struenseest ja kuningas Christian VII abikaasast, noorest Inglise printsessist Caroline Mathildest, kellest lugeja silme all kasvab eneseteadlik ja julge naine, kes läheb sirge seljaga vastu traagilisele saatusele.
Kui filosoofiline romaan käsitleb teos vaimu- ja võimuvõitlusi, kus väliselt tähtsusetud ja tõrjutud, nagu Ove H¸egh-Guldberg, tahavad saada suureks, nii nagu kidur võpsik loodab pääseda vohama seal, kus suured tammed on maha võetud.

Per Olov Enquist (s.1934) debüteeris 1961. a. ja on praegusel Rootsi kirjandusmaastikul umbes samasuguses staatuses nagu Jaan Kross Eestis. “Ihuarsti visiit”, mis ilmus 1999, sai otsekohe kodumaise suurima tunnustuse, Augusti-preemia, lõikas seejärel auhindu Saksamaal, Prantsusmaal ja Itaalias ning teenis 2003. aastal Inglismaal olulise Independent Foreign Fiction Prize’i. Praeguseks on raamat tõlgitud rohkem kui kahekümnesse keelde. Romaani põhjal on valmimas film.


Raamatu andmed
Ilmumise aasta 2004
Formaat kõvakaaneline ümbrisega
Lehekülgi 304
Mõõdud 145x210
Tõlkija(d) Anu Saluäär
ISBN 9985-65-445-5
2.94€
9.97€
Maksudeta: 2.70€
  • Tõlkija: Anu Saluäär