Sildid: Eesti nüüdiskirjandus, faktirohke, ajalooline, 2013

JULM ON MERI, JUMALA SUPP. KIRJASTUSES OTSAS

€0.00
  • Käibemaksuta: €0.00
  • Autor Rotko, Jorma
  • Tõlkija: Jorma Rotko
  • Saadavus: 2-3 päeva
Ülemvõimu eest Läänemerel on sõditud sajandeid. Kes valitses merel, see tõmbas niite ka maismaal. Meri andis rikkust ja võimu. Seda said tunda kõik Läänemere-äärsed rahvad ja riigid. Näiteks tegi meri 17. sajandil rikkaks Kuramaa hertsogi Jakob Kettleri. Kõige auahnem plaan oli aga Rootsi kuningal K..

Ülemvõimu eest Läänemerel on sõditud sajandeid. Kes valitses merel, see tõmbas niite ka maismaal. Meri andis rikkust ja võimu. Seda said tunda kõik Läänemere-äärsed rahvad ja riigid. Näiteks tegi meri 17. sajandil rikkaks Kuramaa hertsogi Jakob Kettleri. Kõige auahnem plaan oli aga Rootsi kuningal Karl Gustavil, kelle kinnismõte teha Läänemerest Rootsi siseveekogu tõukas teda üha uutesse avantüüridesse.
Kogu seda ambitsioonide, võimuiha, unistuste, võitude ja kaotuste tulevärki läbi nelja sajandi (16.-19. saj) vahendab lugejale kõiki neid võimumänge vahetu osavõtjana ligidalt näinud laevnik Simon Friesen. 19. sajandil lisandub talle ka mennoniidi vaimulik Johannes van der Smissen, kellega nad hakkavad võistlema ühe noore neiu käe ja südame pärast. See raamat on ühtaegu ulmeline, seiklusterohke ja faktitihe.


Raamatu andmed
Ilmumise aasta 2013
Formaat pehmekaaneline
Lehekülgi 336
Mõõdud 140x205
ISBN 978-9949-525-05-8

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
Captcha