Sildid: Kaasaegne tõlkekirjandus, põnevik, krimiraamat, 2016

PUNASED TOOLIKESED

€9.97
  • Käibemaksuta: €9.15
Kümme aastat pärast oma eelmise romaani ilmumist tuletab Edna O’Brien meile meelde, miks teda peetakse üheks suurimaks praeguse põlvkonna ja üleüldse kõikide põlvkondade iiri kirjanikuks. Ühte Iirimaa lääneranniku külla asub elama Vladimir Dragan – imearsti ja seksuaalnõustajana esinev sõjakurjategi..

Kümme aastat pärast oma eelmise romaani ilmumist tuletab Edna O’Brien meile meelde, miks teda peetakse üheks suurimaks praeguse põlvkonna ja üleüldse kõikide põlvkondade iiri kirjanikuks. Ühte Iirimaa lääneranniku külla asub elama Vladimir Dragan – imearsti ja seksuaalnõustajana esinev sõjakurjategija Balkanimaadest – ja kogukond satub tema mõju alla. Fidelma McBride, neljakümnendates aastates naine, on elanud üle kaks raseduse katkemist ja kaotanud lootuse oma mehega last saada. Nüüd langeb ta ravitseja lummusse ja jääb temast rasedaks. Romaan kaardistab selle saatusliku ahvatluse tagajärgi. 
„Punased toolikesed“ on lugu armastusest, kurjuse riugastest ja tohutust vajadusest vastutustunde järele meie vapustatud ja kahjustatud maailmas. Sügavale pimeduse südamesse rändav jutustus on kirjutatud tulihingelise lüürilisuse ja tundlikkusega ning söandab anda mõista, et suure kurjuse järel on võib-olla olemas ka tagasitee lunastusse ja lootusse. Edna O’Brien on peaaegu kuus aastakümmet pärast kirjandusse astumist loonud teose, mis võib olla tema parim romaan.
Tuntud iiri kirjaniku Edna O’Brieni (s 1930) looming pole eesti lugejale tundmatu, varem on temalt ilmunud „Maatüdrukud ”, „Üksildane tüdruk. Tüdrukud abielutaevas”, „Armunud Byron” ja „Metsas”. 


Raamatu andmed
Ilmumise aasta 2016
Formaat Kõvakaaneline
Lehekülgi 288
Mõõdud 145x210
Tõlkija(d) Peeter Villmann
ISBN 978-9949-567-72-0

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
Captcha