Sildid: Tõlkekirjandus, kaasaegne, ajalooline, 2007

SALAMBO

€2.94

€14.50

  • Käibemaksuta: €2.70
On III sajand enne Kristuse sündi. Äsja lõppes sõda Rooma Vabariigi ja Põhja-Aafrikas foiniiklaste rajatud Kartaago Vabariigi vahel – ajaloost tuntud kui Esimene Puunia sõda. Kartaagolaste poolel võidelnud rahvuslikult koosseisult äärmiselt kirjus palgasõdurite armees puhkevad rahutused: mehed ei ol..

On III sajand enne Kristuse sündi. Äsja lõppes sõda Rooma Vabariigi ja Põhja-Aafrikas foiniiklaste rajatud Kartaago Vabariigi vahel – ajaloost tuntud kui Esimene Puunia sõda. Kartaagolaste poolel võidelnud rahvuslikult koosseisult äärmiselt kirjus palgasõdurite armees puhkevad rahutused: mehed ei ole rahul neile antud tasuga. Rahutustest kasvab välja metsik mäss, mis hakkab ohustama riigi eksistentsi. 
Ülikutel ei jää muud üle, kui kutsuda Kartaagosse tagasi võimult tõrjutud ja kodumaalt lahkuma sunnitud väepealik Hamilkar Barka – ainult tema on suuteline mässajatest jagu saama. Sellel taustal areneb romaanis Hamilkari tütre, armastusjumalanna Taniti preestritari Salambo ja mässajate ühe juhi, liibüalase Matho dramaatiline armastuslugu.

Gustave Flaubert (1821–1880) on prantsuse suurimaid proosameistreid, värvikas kirjeldaja ja peen psühholoog, kelle stiil on maailmakirjanduses viimistletumaid.


Raamatu andmed
Ilmumise aasta 2007
Formaat kõvakaaneline
Lehekülgi 312
Mõõdud 145x210
Tõlkija(d) A. Saareste
ISBN 978-9985-65-617-4

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
Captcha