Sildid: Tõlkekirjandus, kaasaegne, ulmekirjandus, 2000

EESAV

€2.94

€8.94

  • Käibemaksuta:€2.70
Mägironija Jack Furness on tõusmas Nepali ühele kõrgemale mäetipule, kui ta libiseb ja kukub – ning sealt jäässe külmunud fossiilse kolju leiab. Juhtunust haaratuna kingib ta fossiili otsekui väljakutsena oma endisele sõbratarile, California ülikoolis töötavale noorele paleoantropoloogile. Kink vapu..

Mägironija Jack Furness on tõusmas Nepali ühele kõrgemale mäetipule, kui ta libiseb ja kukub – ning sealt jäässe külmunud fossiilse kolju leiab. Juhtunust haaratuna kingib ta fossiili otsekui väljakutsena oma endisele sõbratarile, California ülikoolis töötavale noorele paleoantropoloogile. Kink vapustab teda. Olendit, kellele see kolju kuulus, pole võimalik klassifitseerida, kuid tundub, et tegemist on mingi haruldase varajase hominiidiga, kelle neiu Eesaviks nimetab. India subkontinendi üha pingelisemaks muutuvast poliitilisest olukorrast ja tuumasõja ohust hoolimata soovib ta koos Jackiga Himaalajasse minna, et selles mõistatusliku hominiidi loos selgusele jõuda.

Nõnda algab riskantne teaduslik seiklus, mis seab ohtu kõikide osaliste elu ning ähvardab kummutada ka teaduslikud käsitlused, mida seni on inimese ja tema eellaste kohta õigeks peetud.


Raamatu andmed
Ilmumise aasta 2000
Mõõdud 145 x 210
Tõlkija(d) M. Piirimaa
ISBN 9985652622

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
Captcha