Sildid: Rootsi nüüdiskirjandus, Põhjamaade kirjandus, 2020

KÕIK SEE ÕHK MEIE ÜMBER

€16.96
  • Käibemaksuta: €15.56
Lugu võõrandumisest, üksindusest ja kõige mööduvusest. Vanemate pööningult sünnipäevapeoks serviisi otsides leiab Tom vana ajalehe, milles on teade 29-aastase Mikael K lahendamata mõrva kohta. Ta mäletab seda juhtumit oma lapsepõlveaastatest Huddinges ja otsustab seletamatu koopamõrva kohta rohkem ..

Lugu võõrandumisest, üksindusest ja kõige mööduvusest.

Vanemate pööningult sünnipäevapeoks serviisi otsides leiab Tom vana ajalehe, milles on teade 29-aastase Mikael K lahendamata mõrva kohta. Ta mäletab seda juhtumit oma lapsepõlveaastatest Huddinges ja otsustab seletamatu koopamõrva kohta rohkem teada saada. Kes oli Mikael K? Miks ta tapeti? Tom tuhnib visalt arhiivis, loeb mikrofilmidelt ajaleheartikleid, tellib eeluurimistoimiku, otsib üles tunnistajad ja politseinikud, sugulased ja koolikaaslased. Vastuste otsimisest saab ka Tomi vastasseis oma minevikuga, Mikael K mõistatuse lahendamine tähendab tema jaoks eneseleidmist. Ajapikku muutub üha selgemaks, et ei olegi tähtis teada saada, kuidas see mees suri; tõeliselt oluline on hoopis mõista, kuidas ta elas, millal ja miks irdus elust teiste inimeste seas.

Tom Malmquist (snd 1978) on Rootsi luuletaja ja muusik. Tema rahvusvaheliselt menukas debüütromaan „Igal hetkel oleme veel elus” (2015, eesti keeles 2018) pälvis mitmeid mainekaid autasusid ning kandideeris Põhjamaade Nõukogu kirjandusauhinnale. „Kõik see õhk meie ümber“ on Malmquisti teine romaan.

Raamatu andmed
Ilmumise aasta 2020
Formaat Kõvakaaneline
Lehekülgi 256
Mõõdud 140x210
Tõlkija(d) Ene Mäe
ISBN 9789916120439

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
Captcha