Sildid: Tõlkekirjandus, kaasaegne, põnevik, 2003

ZARAGOZAST LEITUD KÄSIKIRI

€2.94

€16.79

  • Käibemaksuta: €2.70
Arvustusi MART JUUR. NÄDALA RAAMAT: Jan Potocki, “Zaragozast leitud käsikiri”. SEPTEMBER 2004 Kalle Käsper. Riminist leitud raamat. Jan Potocki, Zaragozast leitud käsikiri. Tõlkinud Jaanus Õunapuu. Eesti Raamat, 2003. 575 lk. Sirp Valgustussajandi säravaima tunnistaja, poola kirjani..

Arvustusi

MART JUUR. NÄDALA RAAMAT: Jan Potocki, “Zaragozast leitud käsikiri”. SEPTEMBER 2004

Kalle Käsper. Riminist leitud raamat. Jan Potocki, Zaragozast leitud käsikiri. Tõlkinud Jaanus Õunapuu. Eesti Raamat, 2003. 575 lk. Sirp

Valgustussajandi säravaima tunnistaja, poola kirjaniku ja poliitiku, Malta ordu rüütli, krahv Jan Potocki suurromaani “Zaragozast leitud käsikiri” on võrreldud nii “Tuhande ja ühe öö”, “Dekameroni”, “Canterbury lugude”, “Don Quijote” kui ka “Gulliveri reisidega”. Romaanis satub noor hispaania ohvitser Alfonso Van Worden salapärasesse seiklusesse, kus põimub reaalsus ja väljamõeldis ehk tegelikkus ning lavastatud ja nägemuslik maailm. Kuuekümne päeva jooksul kogeb julge rändur löövaid ja lummavaid läbielamisi ning kuuleb oma teekaaslastelt säravaid lugusid olnud ja olevate aumeeste, liiderdajate, süütute hingede, müstikute, filosoofide, võllaroogade, erakute, prohvetite jt. elukulust. Kiusatuste- ja väljakutseterohke rännak juhatab noore Alfonso lõpuks tõelise tarkuse teele.


Raamatu andmed
Ilmumise aasta 2003
Formaat kõvakaaneline
Lehekülgi 576
Mõõdud 145x210
Tõlkija(d) J. Õunpuu
ISBN 9985-65-406-4

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
Captcha