Menu
Your Cart

Camilleri, Andrea

Camilleri, Andrea

Inspektor Montalbano – Sitsiilia kurjamite hirm ja lugejate lemmik kogu maailmas

 

Rääkides kirjaniku kuulsusest, kasutatakse seda terminit sageli üldistavalt, kuid Itaalias saab kiiresti selgeks, et detektiiviromaanide autor Andrea Camilleri on tõeliselt kuulus. Ärritava, kuid armastatud Sitsiilia inspektori Salvo Montalbano looja Andrea Camilleri (1925–2019) on tõenäoliselt tuntuim Itaalia krimikirjanik maailmas, kelle romaane on tõlgitud 32 keelde ja neid avaldatakse üha uuesti.

Camilleri sündis ja elas Sitsiilias, saarel, kus toimub sageli ka ta raamatute tegevus. Tema romaanide lehekülgedelt kumab armastust Sitsiilia ja sealsete inimeste vastu, nagu ka viha fašismi, korruptsiooni, maffia ja ebapädeva valitsuse vastu. Kuriteod, mille lahendamisega inspektor Montalbano tegeleb, põhi-nevad sageli poliitilistel sündmustel ja on tulvil kirjanduslikke viiteid. Vaatamata teemade tõsidusele räägib Camilleri oma lugusid alati võrratu huumoriga, petlikult naljakas ja meeldivas toonis tegeleb ta tõsiste muredega. „Minu jaoks on huumor oluline,“ on autor tõdenud. „Ma ei kasuta seda mitte ainult kriminaal-romaanides, vaid ka muudes žanrites. Sõdur, kes võitleb lahingus, ei tea, mis on kõrgeima käsu strateegia, aga kirjanik peab teadma oma romaani strateegiat. Ning huumor ja iroonia on osa minu strateegiast.“ Camilleri sageli veidi kummalised müsteeriumid pakuvad naudingut nii muhekrimi lugejatele kui ka tumedama krimikirjanduse austajaile.

Ükski teine autor pole Sitsiilia gioia di vivere’t (elurõõmu) edasi andnud nii mõjusalt ja nii värvikate tegelastega. Montalbano on suurepärane karakter, nagu ka teised tegelased tema kõrval. Nende hulgas on paljukannatanud tüdruksõber Livia – nende tülid on legendaarsed; naistekütt Mimi Augello, nõudlik Fazio, halastamatu kohtuarst Pasquano ja valvelauatöötaja Catarella, kes on kohaliku politseijaoskonna väravavaht ja pidev huumoriallikas, kui asi puudutab sitsiillaste ja itaallaste võimetust üksteist mõista.

Osa sarja edust tuleneb sellest, et Camilleri raamatud on populaarne suvelugemine, ning tema raamatud võivad olla vastutavad ka Sitsiilia restoranide kasumi suurendamise eest, sest Montalbanole on iseloomulik armastus Itaalia toidu vastu. Camilleri kaasahaaravad romaanid on ümbritsetud vahemerelise säraga ja oluline osa on neis kohalikul koloriidil.


Autori foto: Marco Tambara

Viiulihääl_e-raamat
E-raamat
Ilusad naised teevad sitsiillase elu huvitavaks. Komissar Montalbano saab seda vaid kinnitada, sest teda hoiavad ärkvel kolm noort naist: Michela, kes leitakse oma villast mõrvatuna, tema sõbranna Anna, kes toetab Montalbanot uurimises ja paneb ta südame põksuma kiiremini, kui see talle hea oleks, j..
14.99€
Maksudeta:13.75€
Ilusad naised teevad sitsiillase elu huvitavaks. Komissar Montalbano saab seda vaid kinnitada, sest teda hoiavad ärkvel kolm noort naist: Michela, kes leitakse oma villast mõrvatuna, tema sõbranna Anna, kes toetab Montalbanot uurimises ja paneb ta südame põksuma kiiremini, kui see talle hea oleks, j..
17.95€
Maksudeta:16.47€
Eineröövel_e-raamat
E-raamat
Miljonite lemmikul, sarmikal inspektor Montalbanol tuleb ekstsentriliste kolleegide abiga lahendada korraga kaks mõrvajuhtumit, kus miski ei klapi – ja samal ajal klapib liiga palju. Hoogne, terava meele ja keelega kirja pandud raamat viib lugeja maailmakuulsa inspektori kannul otse Sitsiilia maasti..
13.80€
Maksudeta:12.66€
Miljonite lemmikul, sarmikal inspektor Montalbanol tuleb ekstsentriliste kolleegide abiga lahendada korraga kaks mõrvajuhtumit, kus miski ei klapi – ja samal ajal klapib liiga palju. Hoogne, terava meele ja keelega kirja pandud raamat viib lugeja maailmakuulsa inspektori kannul otse Sitsiilia maa..
17.95€
Maksudeta:16.47€
Tooted 1 kuni 4, kokku 4 tootest (1 lehekülge)