Menu
Your Cart

O'Brien, Edna

O'Brien, Edna

Edna O’Brien (s 1930) avaldas 1960. aastal oma esimese raamatu “Maatüdrukud” (tõlge 2002), esimese osa triloogiast, millesse kuuluvad ka “Üksildane tüdruk” (1962, tõlge 2003) ja “Tüdrukud abielutaevas” (1964, tõlge 2003). Peagi pärast raamatute ilmumist need keelustati, kohati ka põletati tema kodumaal Iirimaal, kuna need kujutasid ausalt peategelaste seksuaalelu. Teda süüdistati “noortele naistele ideede pähe panemises”.

Lisaks neile kõmulistele esikromaanidele on O’Brien kirjutanud üle kahekümne erineva teose ilukirjandusest kuni elulugudeni (“Armunud Byron” 2010). 

Ta kirjutab ausalt, nähes sügavale peategelaste südamesse ning veelgi süngematesse inimhinge sügavustesse. Oma viimastes töödes on ta käsitlenud rahvusvahelisi karme teemasid, tuues reaalsust lugejateni ilustamata (“Metsas” 2012, “Punased toolikesed” 2016).

Talle on omistatud mitmeid auhindu, nagu  Irish Peni elutöö auhind, Ameerika Rahvusliku Kunsti kuldmedal ja Ulyssese medal.

O’Brian on rahvusvaheline kirjanduse kangelanna, kes rajas teed sellistele autoritele nagu Elena Ferrante või Sally Rooney.

Eesti Raamatul on ilmunud Edna O’Brieni raamatutest “Maatüdrukud”, “Üksildane tüdruk. Tüdrukud abielutaevas”, “Armunud Byron”, “Metsas” ja “Punased toolikesed”.

MAATÜDRUKUD
-39 %
Autor: O'Brien, Edna
Ujeda Caiti unelevad päevad lõpetab teade, et ta on võitnud kloostrikooli stipendiumi. Ta tunneb siirast rõõmu, mida tahab jagada oma jumalakartliku emaga, kelle elu purjutajast ja pillajast mehemühaka kõrval on lõputu katsumus. Paraku on saatusel oma teed: jagatud rõõmu asemel saab Cait tunda lohut..
4.99€ 8.18€
Maksudeta:4.58€
ÜKSILDANE TÜDRUK. TÜDRUKUD ABIELUTAEVAS
-62 %
Autor: O'Brien, Edna
Iiri kirjaniku Edna O’Brieni looming on aus ja vahe sissevaade naise ellu, kus karmi tegelikkus murtakse huumoriprismas. Romaanides “Üksildane tüdruk” ja “Tüdrukud abielutaevas” jätkab kirjanik triloogia esimesest raamatust (“Maatüdrukud”) tuttavate neidiste – Kate’i ja Baba – elukulu jälgimist: nen..
4.99€ 13.10€
Maksudeta:4.58€
ARMUNUD BYRON
-69 %
Autor: O'Brien, Edna
Selles raamatus keskendub autor Byroni armulugudele. Mitmesugused suhted nii poiste kui naistega andsid palju kõneainet salongides ja tolleaegne kõmuajakirjandus kajastas neid kuulujutte maialt. Et Byron oli samal ajal inglise suurimaid poeete, oli selge juba tema eluajal. Soov üle piiri minna ja ää..
4.99€ 16.24€
Maksudeta:4.58€
METSAS
-70 %
Autor: O'Brien, Edna
Romaani peategelane Mich O’Kane satub juba poisikesena seaduserikkumistega politseisse, tema edasist elu ning ellusuhtumist kujundavad suuresti mitme kinnipidamiskoha põrgulik atmosfäär, rohked karistused, kiusamised. Järjekordselt vabanenud, läheb ta elama metsa. Sealt hoiab ta hirmu all tervet sed..
4.99€ 16.79€
Maksudeta:4.58€
Tooted 1 kuni 4, kokku 4 tootest (1 lehekülge)