Menu
Your Cart

EUROOPA LÜHIM AJALUGU

EUROOPA LÜHIM AJALUGU SOODUSMÜÜK
-64 %
EUROOPA LÜHIM AJALUGU

Nimekas Austraalia ajaloolane John Hirst (1942–2016) on kirjutanud põneva, asjatundliku ja mõttetiheda ülevaate sellest, mis võimaldas Euroopal kujuneda maailma ajalugu muutvaks tsivilisatsiooniks.

Raamat algab Euroopa tsivilisatsiooni lühiülevaatega ning räägib selle kujunemisloost – kuidas kummalisel kombel põimusid omavahel antiikajastu teadmised, ristiusk ja germaani sõdalaskultuur. Sajandite vältel kerkisid sellest ebastabiilsest sulamist esile erakordsed inimesed – jumalakartlikud rüütlid, sõjakad paavstid ja Roomat imiteerivad revolutsionäärid – ning selle lagunemisest sai hoogu uusaja Euroopa ajaloodünaamika.

Pilkupüüdvate illustratsioonidega „Euroopa lühim ajalugu“ on arusaadavalt ja humoorikalt kirja pandud ning samal ajal mõtlemapanev lugu väljapaistva tsivilisatsiooni ajaloost. Teoses on suurepärane tasakaal analüüsi ja kirjelduste ning üldistuste ja konkreetsete näidete vahel. Käesolev väljaanne käsitleb ka mõlemaid maailmasõdu ning jõuab välja tänapäeva.

John Hirst töötas aastail 1968–2007 La Trobe’i ülikooli ajalooinstituudis. Ta on kirjutanud rohkesti raamatuid ka Austraalia ajaloost.Kiidusõnad „Euroopa lühimale ajaloole“ „Põnev, asjatundlik ja mõttetihe ülevaade ajaloost“ – The Age „Lõikav, selge ja seoseid loov proosa. Suurepärane tasakaal analüüsi ja kirjelduste ning üldistuste ja konkreetsete näidete vahel.“ – Australian Book Review „Tark ja silmi avav raamatuke“ – The Sydney Morning Herald

„Euroopa lühim ajalugu“ on lühiajalugude sarja esimene raamat.

Raamatu andmed
Ilmumise aasta 2020
Formaat Pehmekaaneline
Lehekülgi 204
Mõõdud 125x190
Tõlkija(d) Raivo Hool
ISBN 9789916120293
4.99€
13.80€
Maksudeta: 4.58€
  • Tõlkija: Raivo Hool