Menu
Your Cart

LINCOLN KAALUKOJAS

LINCOLN KAALUKOJAS NÜÜDISROMAAN
-80 %
LINCOLN KAALUKOJAS

Veebruar 1862. Ameerika kodusõda on kestnud vähem kui aasta ja president Abraham Lincolni üheteistkümneaastane poeg Willie on raskesti haige. Surm saabub mõne päeva jooksul ning Willie sängitatakse puhkama Georgetowni kalmistule. Kaasaegsete kirjelduste järgi käib leinast murtud president korduvalt üksinda krüptis poja surnukeha juures istumas. Niisugusele ajalootõele rajab autor ebatavalise, üleloomuliku sündmustiku: Willie Lincoln avastab end järsku kummalisest vaheilmast, kus surnud, keeldudes oma surma tunnistamast, kõnelevad, nägelevad, sekeldavad, kahetsevad ja kurdavad elusaatust.

Autori sõnul sisaldab teos üleloomulikke elemente, kuid on siiski eelkõige ajalooline romaan. Teoses, mis vormistatud teatraalse „mänguna häältele”, saavad lisaks elavatele ja kadunukestele tsitaatide kujul sõna ehtsad ning ka väljamõeldud minevikuallikad, esitades kokkuvõttes ajatu küsimuse: kuidas elada ja armastada teadmises, et kõik, mida me armastame, on määratud lõppema?

George Saunders (snd 1958) tuli Ameerika kirjandusse 1990. aastatel novellisti ja esseistina. Seni on temalt ilmunud kümme raamatut, ta on võitnud mainekad MacArthuri ja Guggenheimi stipendiumid, olnud National Book Awardi kandidaat ning valitud Ameerika Kunstide ja Teaduste Akadeemia liikmeks. „Lincoln kaalukojas“ on Saundersi esimene täispikk romaan. Teost on hinnanud kõrgelt nii kriitikud kui ka lugejad, raamatule on omistatud mitmeid tunnustusi, sealhulgas Man Bookeri auhind (2017). Ajakiri Time valis selle 2017. aasta kümne parima romaani sekka.

Loe arvamusi:

Kodujuustu tehakse surnukõõmast! George Saundersi romaani „Lincoln kaalukojas“ keskmes on USA presidendi ja tema poja leinasuhe. PAAVO MATSIN

George Saunders. Lincoln kaalukojas (Eesti Raamat, 2019). triinuraamatud

 

 

 

 


Raamatu andmed
Ilmumise aasta 2019
Formaat kõvakaaneline, õmmeldud köide
Lehekülgi 400
Mõõdud 140x210
Tõlkija(d) Lauri Saaber
ISBN 978-9949-658-81-7
2.94€
14.90€
Maksudeta: 2.70€
  • Tõlkija: Lauri Saaber