Menu
Your Cart

KLINGSOR

KLINGSOR PÕHJAMAADE ROMAAN
-70 %
KLINGSOR

„Klingsor“ on kunstnikuromaan natüürmordimaalijast, kes mõistab, et surnud mateeria on sama elav nagu elusolend ja püüab maalides jõuda elutu objekti hinge kujutamiseni, mis tal näib ka õnnestuvat. Nagu ikka, ajab Torgny Lindgren talle ainuomasel võrratul moel tegelikkuse ja väljamõeldise lootuselt segamini ja lõpuks ei olegi aru saada, kas tegemist on Rootsi kuulsaima natüürmordimaalijaga või üksnes keskpärase kunstnikuga. Kohal on ka Lindgreni Västerbotteni maailm oma tõrvalõhna, igavese maugu valmistamise, surilinast lõuendi ja veidrate inimtüüpidega. Ja mine tea, vahest sarnaneb Lindgren ise mõnes mõttes Klingsoriga, kui ta jõuab Västerbotteni lihtsate argiasjade väsimatul kujutamisel suurte filosoofiliste tõdedeni, nagu Klingsor püüab vaikeluesemete korduva ülemaalimisega jõuda asjade olemuseni. 

 Torgny Lindgren (1938–2017), Rootsis hinnatumaid kirjanikke, Nobeli kirjandusauhinda välja andva Rootsi Akadeemia liige. Ta  saavutas  rahvusvahelise tuntuse 1982 ilmunud romaaniga „Mao tee kalju peal“ (e k 1987). Tema raamatuid on tõlgitud  enam kui 30 keelde ning ta on  pälvinud paarkümmend kirjandusauhinda, mille hulgas on Prantsusmaa Prix Femina Étranger  ja Rootsi Augustpriset.

 Eesti Raamat on välja  andnud tema romaanid „Valgus“ (1991), „Batseba“ (1993) ja „Pistodaga Madonna : pildiraamija  Theodor Marklundi enda jutustus“  (1998).

     Loe ka arvustusi:

      Skandinaavia kirjaniku raamat, mis ei ole kriminull või põnevik

                                            Torgny Lindgren "Klingsor"


Raamatu andmed
Ilmumise aasta 2016
Formaat kõvakaaneline ümbrisega
Lehekülgi 160
Mõõdud 145x210
Tõlkija(d) Tõnis Arnover
ISBN 978-9949-567-31-7
4.99€
16.70€
Maksudeta: 4.58€
  • Tõlkija: Tõnis Arnover