Menu
Your Cart

Maetud minevik_e-raamat

Maetud minevik_e-raamat E-raamatud
E-raamat
Maetud minevik_e-raamat

Kui Reykjavíki lähedalt ehitusplatsilt leitakse pooleldi maetud luustik, on uurija Erlendur korraga keset kuriteopaika ja arheoloogilisi väljakaevamisi. Luu luu haaval kaevatakse skelett välja ja koos sellega hakkab selguma ehitusplatsi lähedal elanud perekonna kohutav lugu. Kas luustik kuulub mehele või naisele, on ta ohver või mõrvar ning kas tegemist on lihtsa mõrvajuhtumiga või kaua varjatud õiglase teoga? Politsei ees on keeruline ülesanne, aga aegamööda saab pilt selgemaks: minevik kaevatakse välja mullast, vanadest ajalehtedest, mälusügavustest – ja killud paljastavad ootamatult julma tragöödia.

Seda vana juhtumit lahendada püüdes peab Erlendur samal ajal päästma narkomaanist tütre enesehävitusest ja kuidagi kokku liitma oma lootusetult purunenud pere.

Romaan „Maetud minevik” on pälvinud Põhjamaade krimikirjanduse auhinna Klaasist Võti ja  Suurbritannia krimikirjanike ühenduse Kuldse Pistoda parima romaani eest.

Islandi kirjanik Arnaldur Indriðason on sündinud 1961. Pärast paljusid aastaid ajakirjanikutööd ja arvustuste kirjutamist ühes Islandi ajalehes hakkas ta romaane kirjutama.

Raamatu andmed
Ilmumise aasta 2021
Lehekülgi 252
ISBN 9789916970768
13.80€
Maksudeta: 12.66€
  • Tõlkija: Eva Nooni