Menu
Your Cart

MAJAKAS

MAJAKAS NÜÜDISROMAAN
-66 %
MAJAKAS

Inglise kirjaniku Alison Moore’i esikromaani „Majakas“ keskseks tegelaseks on keskealine, äsja lahutatud mees, kes sõidab Saksamaale, et nädalapäevad Reini jõe ääres matkates oma kurbust leevendada. Esimese öö veedab Futh väikeses perekonnahotellis, mille perenaine võtab ta lahkelt vastu. Matka ajal rändavad tema mõtted minevikku, teda painab ema kaotus, tema enda abielu karilejooksmine. Keemikuna töötava Futhi jaoks on oluliseks tunnetusvahendiks lõhnad, lõhnadega on sageli seotud ka tema kõige helgemad või piinavamad mälestused. 

Teiseks oluliseks tegelaseks romaanis on hotellipidaja Ester, keda tema hoolimatu, ehkki armukadeda mehe kõrval elades vaevab üksildus ja kes otsib lohutust suhetest hotellikülalistega. Saatuse tahtel nende kahe teed ristuvad. Majakas omandab teoses sümboli tähenduse, see otsekui kutsub, kuid samas hoiatab ohtlike karide eest.

Romaan „Majakas“ kuulus 2012. aasta Man Booker Prize’i kirjandusauhinna nominentide hulka. Alison Moore on saavutanud tuntuse ka novellikirjanikuna.


Raamatu andmed
Ilmumise aasta 2013
Formaat kõvakaaneline
Lehekülgi 144
Mõõdud 145x210
Tõlkija(d) Urve Hanko
ISBN 978-9949-525-10-2
4.99€
14.50€
Maksudeta: 4.58€
  • Tõlkija: Urve Hanko