Menu
Your Cart

Mürgi jälg

Mürgi jälg

Uhketes Inglise härrastemajades ei peeta mõrvast rääkimist üldiselt heaks tooniks. Agatha Christie ja ta abikaasa koduks olev Mallowan Hall on aga erand. Selle majapidajanna Phyllida Bright lausa naudib oma sõbra ja tööandjaga kõikvõimalike võigaste üksikasjade arutamist. Kohaliku orbudekodu heaks korraldatava Mõrvapeo-nimelise tuluürituse tõttu on ka Listleigh’ külast saanud jubedavõitu tegemiste keskpunkt. Oma panuse annavad Krimikirjanike Klubi liikmed – rühm kuulsaid kirjanikke, kelle ridadesse kuuluvad teiste seas G. K. Chesterton, Dorothy L. Sayers ja Agatha ise. Nad korraldavad krimilugude kirjutamise võistluse ja auhind on ihaldusväärne. Osalejad on just kogunenud kokteilipeole, mille on mõistagi korraldanud erakordne Phyllida, kui aset leiab mõrv.

Tundub sedamoodi, et ohver jõi mürgitatud kokteili, mis oli tegelikult mõeldud kohaliku kirjanike klubi presidendile Alastair Whittlesbyle. Talumatult ennast täis Whittlesbyt peetakse võistluse kindlaks võitjaks ja tema käitumine pakub mõrvaks hulganisti motiive. Kahtlusaluste ringi kitsendada on nii keeruline, et see sunniks ärritusest vuntse kruttima isegi Phyllida armastatuimat väljamõeldud detektiivi Hercule Poirot’d.

Saladus on liiga põnev, et Phyllida suudaks vastu panna kiusatusele seda uurima hakata, kuid teda ootavad ees salasepitsused ja ohud. Nimelt on kõik kahtlusalused mõrvade toimepanemise, ja sellest puhtalt pääsemise vallas, eksperdid.

Raamatu andmed
Ilmumise aasta 2023
Formaat Pehmekaaneline
Lehekülgi 288
Mõõdud 140x210
Tõlkija(d) Reelika Haapanen
ISBN 9789916703687
  • Loe katkendit

    :
18.97€
Maksudeta: 17.40€
Hind preemiapunktides: 1200
  • Preemiapunktid: 100
  • Tõlkija: Reelika Haapanen
Sildid: Mürgi , jälg , KRIMI , Cambridge , Colleen