Menu
Your Cart

NEETUD ASJAD

NEETUD ASJAD AIMEKIRJANDUS
-75 %
NEETUD ASJAD

Selleks et neetud asjade vastu huvi tunda, ei pea nendesse uskuma. Sest neetud asjade kohta on olemas ka teine, vähem üleloomulik määratlus, nimelt on neetud asi ese, mis kogub endaga seotud lugusid, täpsemalt õnnetult lõppevaid lugusid. Neetud asjad on lihtsalt esemed, mis on sattunud tummaks tunnistajaks rohkematele kurbloolistele sündmustele kui muud esemed. Siis saavad neist lugude meelespidamise vahendid ja nad annavad võimaluse lugusid ikka ja jälle uuesti jutustada.

Selles raamatus kirjutatakse ajaloo kõige kurikuulsamate, jubedamate ja veidramate neetud esemete taga peituvatest tõelistest juhtumustest. Need kummalised, aga tõestisündinud lood kõnetavad nii tõsimeelseid needustesse uskujaid kui ka ajaloohuvilisi, õudusfilmifänne ja kõiki, kellele lihtsalt meeldivad hirmujudinaid tekitavad jutud.

Neetud asju võib leida muuseumist, surnuaiast, keldrist ja pööningult. Nende sageli traagilised ja alati imelikud lood on innustanud meid looma lugematuid romaane, hirmufilme, tõsielusaateid, lõkkelugusid ja isegi ahelkirju. Paljude neetud esemete teed on ristunud ajaloos tähelepanuväärsete inimeste ja sündmustega ning see on omakorda toonud kaasa surma ja hävingut.

Juttu tuleb mitmesugustest neetud asjadest, nende seas:

• Merevaigutoast, mille Preisi kuningas kinkis Peeter Suurele ja mis 1944. aastal kadunuks jäi

• Hope’i teemantist, mis andis inspiratsiooni Ookeani Südame nimelise kalliskivi loomiseks James Cameroni filmis „Titanic“

• Ebaõnnemuumiast, mille tõttu olevat uppunud Titanic ja alanud esimene maailmasõda

• dibuugikapist, mida müüdi eBays ja millest sündis õudusfilm „Kurjast vaevatud“

• Silvianuse sõrmusest, mis arvatavasti viis J. R. R. Tolkieni mõttele kirjutada „Kääbik“

• Tutanhamoni hauakambrist, mille avastamine käivitas vaaraode needuse

Ettevaatust… see raamat on neetud!

Raamatu andmed
Ilmumise aasta 2021
Formaat Kõvakaaneline
Lehekülgi 272, illustreeritud
Mõõdud 135x205
Tõlkija(d) Triin Wood
ISBN 9789916122198
4.99€
20.23€
Maksudeta: 4.58€
Hind preemiapunktides: 1000
  • Tõlkija: Triin Wood
Sildid: 2021