Menu
Your Cart

Tantsi, mu nukk_e-raamat

Tantsi, mu nukk_e-raamat E-raamatud
E-raamat
Tantsi, mu nukk_e-raamat

1967. aasta jaanuaris kerkib Örebro lossi juures jäätükkide vahel Svartå pinnale naise laip. Naise nimi on Mary Billbro ning ta oli sunniviisiliselt paigutatud Västra Marki vaimuhaiglasse – „nõrgamõistuslikele, asotsiaalsetele ja seksuaalselt ebausaldusväärsetele” naistele mõeldud kinnipidamisasutusse.

Rohkem kui 50 aastat hiljem hakkab tema lapselaps Eva Kulitz suguvõsa ajalugu uurima. Ta on kindlalt otsustanud Mary surmaga seotud asjaoludega põhjalikult tutvuda. Kuid Evale tehakse tapmisähvardus. Ta on sotsiaalkindlustusametis juhtumikorraldaja ning mõni neist, kellelt haigusraha ära võeti, teeb enesetapu, see äratab viha ja protesti.

Örebro politsei vaneminspektor Kristoffer Bark hakkab Evale tehtud ähvardusi uurima. Juurdlus viib ta tagasi eelmise sajandi keskpaika. Kohutavate kuritegudeni, mis kunagi Västra Markis toime pandi, ning üle nelja põlvkonna ulatuva naiste looni.

Krimilugu „Tantsi, mu nukk” on jutustus sellest, mida võimud on eri aegadel arvanud endal olevat õiguse ühiskonna nõrgematega teha. Kohtume taas Kristoffer Barki ja tema Örebro politseis tegutseva kireva meeskonnaga.


Raamatu andmed
ISBN 9789916125441
14.99€
Maksudeta: 13.75€
  • Tõlkija: Mari Jesmin