Menu
Your Cart

Hüvasti, Vääna ahjualused!

Hüvasti, Vääna ahjualused!

Reet Kudu uus romaan on saatusi väänavatest piirangutest ja lootusest, et armsad kodused ahjud ei päästa valla kurje ahjualuseid, kes kõik meie pisikesed õnne- ja armusoovid suures sõjatules maha põletavad. Seda hävingut kardab ka rikaste sugulaste maamajas pererahva kassile hoolitsust ja seltsi pakkuv ooperiprimadonna Mai Malm, kes koroona- ja sõjapiirangutega töötuks muudetud. Tema uus hirm on, et äsja Vääna rannas kohatud purjelaudur Erik ei tule kaugelt Ukrainast elusana tagasi. Aga peatselt lisanduvad üleilmsetele vapustustele veel argimured, sest rikkis boiler ja selle parandajad tekitavad tormise (armu)segaduse nii maamajas kui ka lauljanna hinges.

*
Sügaval stagnaajal ilmunud Mati Undi „Hüvasti, kollane kass“ (1963) vaimustas mind nooruses samavõrd nagu Helga Nõu „Kass sööb rohtu“ (Lund, 1965), sest tookord hindasin ma eelkõige uudset stiili, mis oli tol ajal haruldane. Ka minu esimesi jutustusi süüdistati liigses literatuursuses, mitte liiga julges mõttes. Nüüd on asi vastupidi.
Mu Vääna romaan on saatusi väänavatest piirangutest ja lootustest, et armsad kodused ahjud ei tohi päästa valla nii kurje ahjualuseid, kes kõik meie pisikesed õnne-, surfi- ja armusoovid suures sõjatules maha põletavad. Seda hävingut kardab ka rikaste sugulaste maamajas kassi hoidev ooperiprimadonna Mai Malm, kes koroona- ja sõjakäskudega töötuks muudetud. Tema uus hirm on, et Vääna purjelauafänn Erik ei tule kaugelt lahinguväljalt elusana tagasi. Aga peatselt lisanduvad üleilmsetele vapustustele veel argimured, sest rikkis boiler ja selle parandajad tekitavad tormise (armu)segaduse nii maamajas kui ka lauljanna hinges.
Reet Kudu

Raamatu andmed
Ilmumise aasta 2023
Formaat Pehmekaaneline
Lehekülgi 234
Mõõdud 140x210
ISBN 9789916127247
  • Loe katkendit

    :
17.96€
Maksudeta: 16.48€
Hind preemiapunktides: 1200
  • Preemiapunktid: 100