Menu
Your Cart

KIRJANIK KÜBARAGA. LILLI PROMETI LUGU

KIRJANIK KÜBARAGA. LILLI PROMETI LUGU Elulood
-9 %
KIRJANIK KÜBARAGA. LILLI PROMETI LUGU

Kirjanik Lilli Promet (1922–2007) kasvas esimeses vabariigis, tegi läbi teise maailmasõja, rajas oma elu keerulisel nõukogude ajal, koges kirjanduslikku menu, kuid tema elu viimased aastad möödusid suhtelises vaikuses ja unustuses. Siiski on Prometi looming oluline osa eesti kultuuriloost.

„Kirjanik kübaraga“ toob lugejateni seni teadmata fakte kirjaniku ja tema perekonna elust, mis aitavad paremini mõista nii Prometi loomingut kui ka ajastut, mida ta loomeisikuna esindas. Raamatu vahendusel saab lugeja asuda teele, mis algab isa Aleksander Prometi sünniga ning peatub siis, kui Ralf Parve kirjutab pärast 62-aastast abielu kalligraafilise käekirjaga külalisteraamatusse: „Raamatu lõpp”. Teose keskmes on Lilli Prometi elu ja loomingu kõige põnevamad ja viljakamad aastakümned. Lisaks kaardistab raamat teist ilmasõda vahetult kogenud ning nüüdseks hääbunud kirjanike - põlvkonna kogemusi, räägib tollasest seltskonnaelust ja kultuuri - eliidi omavahelistest suhetest ajastu kontekstis. See on huvitav lugemismaterjal kõigile Lilli Prometi loomingu austajatele, aga ka neile, keda huvitab Eesti lähiajaloo kultuuripärand.

Sirly Hiiemäe (1976) on Eesti kirjandusteadlane, pedagoog ja kirjanik. Ta on avaldanud kaks romaani: „Elu hinnakiri“ (2012) ja „Bucket list“ (2018). Lilli Prometi lugu ajendas teda kirjutama 2014. aastal kirjaniku teoste põhjal kaitstud magistritöö.

Illustreeritud ajalooliste fotodega.


Raamatu andmed
Ilmumise aasta 2019
Formaat Kõvakaaneline, õmmeldud köide
Lehekülgi 204
Mõõdud 146x216
Toimetaja(d) Maarja Ojamaa, Aili Saks
ISBN 978-9949-658-71-8
13.63€
14.90€
Maksudeta: 12.50€
Sildid: Eesti autorid , elulood , 2019