Menu
Your Cart

ROOMA. IGAVENE LINN

ROOMA. IGAVENE LINN

Köitev portree suurlinnast Lääne tsivilisatsiooni südames.

On muutunud tavaks viidata Roomale kui palimpsestile: tekstile, mida kirjutatakse lõputult, kustutatakse ja kirjutatakse jälle ümber. Juba ligemale kolm tuhat aastat on Rooma valitsejad suurlinna isiklikel eesmärkidel ümber kirjutanud. Samas pole ükski mälestussammas eales küllalt võimas, et pühkida ära varasemate jälgi. Mismoodi siis Igavest Linna lugeda? Kas tegu on inimlike mõnude, armastuse ja maitsvate pitsade linnaga? Romantilise linnaga kinolinalt? Jumala linnaga? Patu linnaga? Võimu linnaga? Kärbumise-kängumise räämas linnaga? Palgeid ja tahke leidub tal tuhandeid.

Selleks et kujutada Rooma müütilist mõõdet, keskendub Ferdinand Addis linna pika ja kirjeldamatult rikka ajaloo värvikatele seikadele. Teose iga kaunilt komponeeritud peatükk moodustab ilmeka tervikliku etüüdi.

„Rooma. Igavene Linn“ on eepiline, kaleidoskoopiline ajalooraamat linnast, milles kajavad vääramatult vabariiklus ja diktaatorlus, kristlik ortodoksia koos oma võistlejatega, kõrge kunsti ja inimliku madaluse kõik vormid.

Raamatu andmed
Ilmumise aasta 2022
Formaat Kõvakaaneline
Lehekülgi 680, värvilised illustratsioonid
Mõõdud 150x235
Tõlkija(d) Lauri Saaber
ISBN 9789916122471
  • Loe katkendit

    :
36.19€
Maksudeta: 33.20€
Hind preemiapunktides: 1600
  • Tõlkija: Lauri Saaber
Sildid: Kultuurilugu , ajalugu , 2022