Menu
Your Cart

Vastaskalda kutse

Vastaskalda kutse ILUKIRJANDUS
Uus
Vastaskalda kutse

„Vastaskalda kutse“ jälgib Jaakkola perekonda, kellel on juba kahe põlvkonna vältel üle lahe asuva Eestiga tugevad sidemed, Viru hotelli ehitamisest kuni Eesti taasiseseisvumiseni.

Kui Nõukogude Liit kokku variseb, algab Soomes lama – majandussurutis, mis kiirendab transpordiettevõtja Antti Jaakkola elu liikumist rahalise ja vaimse katastroofi suunas. Jaakkola pere sidemed Eestiga tugevnevad, kui perepoeg Ingo armub Setumaalt pärit varieteetantsijanna Ingasse, kellest saab kõigi raskuste kiuste edukas muusikalitäht nii Soomes kui ka Eestis.

Romaan harutab lahti Eesti allilma reeglid, võttes samal ajal luubi alla Soome pankade tegevuse. Seda viimast peetakse 1990. aastatel kümnete tuhandete ettevõtete pankrottide ja lugematute enesetappude põhjuseks.

„Vastaskalda kutse“ on ka lugu muusika tervendavast mõjust ning selle tähtsusest rahvaste ja põlvkondade ühendamisel. Romaani keskse tegelase Ingo Jaakkola erineva taustaga tuttavate kaudu avaneb mitmekülgne pilt Eestist ja Soomest vana ja uue ajastu murdepunktis.

*

Risto Vuorinen (s 1950) on Soome ajakirjanik, kirjanik ja ürituste korraldaja. Ta on üle kahekümne aasta tegutsenud Eestis, toimetades uudiste- ja päevakajalisi saateid peamiselt Yle raadio- ja teleuudistele. Ta on töötanud ka ETV Tartu toimetuse produtsendina.

Raamatu andmed
Ilmumise aasta 2024
Formaat Pehmekaaneline
Lehekülgi 354
Mõõdud 140x210
ISBN 9789916128428
  • Loe katkendit

    :
21.99€
Maksudeta: 20.17€
Hind preemiapunktides: 1000
  • Preemiapunktid: 100
  • Tõlkija: Ilona Kolberg