Menu
Your Cart

Lugude hoidja

Lugude hoidja

See võluv ja värskelt mõjuv debüütromaan on täis nii huumorit kui ka sügavaid mõttekäike. Igaühel meist on oma lugu. Janice’il aga ei ole julgust enda oma lahti harutada …

Cambridge’is igapäevaselt koristajana töötav Janice teab, et inimesi saab tõeliselt tundma õppida nende lugude kaudu. Nii on tema sisemises raamatukogus lood hiljaaegu leseks jäänud Fionast ja tema pojast Adamist, kuulsast ooperilauljast Geordiest, vaikse loomuga bussijuhist Euanist, pretensioonikast proua Jah-Jah-Jahist ning tema foksterjer Deciusest. Ja nii on Janice aja jooksul kokku pannud harukordse pildi teda ümbritsevast kogukonnast.

Kui Janice hakkab koristama proua B., üheksakümne kahe aastase terase taibuga naise juures, selgub, et see inimene tahab ka tema lugu kuulda. Esialgu jääb Janice endale kindlaks: tema on lugude hoidja ja tal endal ei peagi olema midagi jutustada. Või vähemalt ei pea ta seda jagama. Proua B. saab aga aru, et Janice’is on peidus rohkem, kui esmapilgul paistab. Raamatus rullub lahti ka ajaloosugemetega jutustus 20. sajandi alguses elanud kurtisaanist, mida proua B. räägib jupikaupa nagu Scheherazade “Tuhande ja ühe öö” muinasjutust. Kõlama jääb küsimus: kas igaühes on vaid üks lugu või võib neid olla ka mitu? Ja kas inimene saab ise oma lugu valida?

Sally Page õppis ülikoolis ajalugu. Ta töötas Londonis reklaami alal ning õppis vabal ajal õhtukoolis lillekujundust. Viimaks avas ta oma lillepoe, kus avastas paeluva võimaluse pääseda lähemale inimeste lugudele. Lillepoe pidamise kõrvalt pildistas ta lilli ja avaldas sel teemal aimeraamatuid. Tema huvist kirjutamise vastu – kõige otsesemas mõttes – on sündinud eksklusiivne pastapliiatsifirma Plooms.co.uk. Praegu elab Sally Dorsetis. Tema vanem tütar Alex õpib arstiks ja noorem tütar on kirjanik Libby Page. Oma esimeses romaanis “Lugude hoidja” ühendab Sally armastuse ajaloo ja kirjutamise vastu oma suure huviga lugude vastu, mis inimestel on jutustada. Praegu elab Sally Dorsetis. Tema vanem tütar Alex õpib arstiks ja noorem tütar on kirjanik Libby Page.

Raamatu andmed
Ilmumise aasta 2023
Formaat Pehmekaaneline
Lehekülgi 294
Mõõdud 140x210
Tõlkija(d) Ivika Arumäe
ISBN 9789916125847
  • Loe katkendit

    :
18.97€
Maksudeta: 17.40€
Hind preemiapunktides: 1200
  • Preemiapunktid: 100
  • Tõlkija: Ivika Arumäe
Sildid: Lugude , hoidja , ILUKIRJANDUS , Page , Sally