Menu
Your Cart

Politseiülem Bruno juhtumid

Politseiülem Bruno juhtumid
Kes on Bruno Courreges?

Bruno valmistab hõrgutisi, käib jahil, ehitab endale ise maja ja kasvatab ise toidu. Ta korraldab oma kodulinnas St Denisʼs paraade, pidustusi ja ilutulestikke, aga hoiab ka korda. Kohalike tennise- ja ragbiklubide tugisambana treenib ta koolilapsi.

Bruno leiab üles kadunud koerad, kustutab tulekahjusid, registreerib sünde ja surmi ning valvab parkimiskorralduse täitmist. Aga lisaks hoiab ta ülal keerukat luurevõrgustikku, et üle kavaldada Euroopa Liidu bürokraate kaugel Brüsselis. Perigordi departemangu maarahvas on sajandeid oma foie gras’d ja juuste ja vorste teinud, ammuilma enne seda, kui keegi Euroopa Liidust kuulnudki oli, ega näe vähimatki põhjust hakata nüüd selle eeskirjade ja määruste ees koogutama.

Peale selle kõige püüab Bruno pätte.

Seejuures rakendab Bruno oma isiklikku õiglusmeelt, mispeale tal küll mõnikord sandarmite, politseiuurijate ja kauge Pariisi poliitikutega ütlemist tuleb.

Suuresti nende St Denis’ matroonide meelehärmiks, kellel on vallalisi tütreid ning kelle meelest on just tema linna kõige asjalikum ja võluvam vaba mees, jääb Bruno põikpäiselt ja rahulolevalt poissmeheks. Sellest hoolimata on ta suur romantik, kes vastassugupoolt kõrgelt hindab, kuigi vahest pisukese pelgusega. Prantsuse rahukorpuses teenides, saadeti Bruno Sarajevo piiramise ajal Bosniasse, kus ta armus ta õnnetult ja ülepeakaela. Sellest juhtumist pajatatakse sarja esimeses osas „Surm Dordogne’s“.

Oma isa Bruno ei tundnudki, ning ema, kes oli ta sünnitanud väljaspool abielu, jättis poja titena korviga kiriku ette maha. Ristitud Benoit’ks ehk õndsaks sellesama preestri poolt, kes ta leidis ja kiriku orbudekodusse kupatas, otsustas ta hakata end kutsuma Brunoks niipea, kui oli selleks piisavalt vana. Kui ta ema suri, tulid Brunole orbudekodusse järele tagasihoidlikku päritolu nõod, kes ta oma suure suguseltsi keskel Bergeraci linnas ka üles kasvatasid. Viieteistkümneselt siirdus noormees armee noortepataljoni. Oma kaheksateistkümnendal sünnipäeval pani ta end kaheteistkümneks aastaks sapööride juurde kirja ning see periood lõppes siis, kui ta oli just haavadest kosumas.

Bruno otsene ülemus on St Denis’ teenekas linnapea Gerard Mangin – riukaid täis vana poliitik, kes oli omal ajal poliitsekretäriks Jacques Chiracile, kellest hiljem sai Prantsusmaa president. Linnapea poliitilised sidemed, tema tööaeg Brüsselis Euroopa Komisjoni juures, kus ta oli Chiraci silmadeks ja kõrvadeks, ning tema lühikeseks jäänud karjäär Prantsuse senatis kulusid alati marjaks ära. Eeskätt saavutas ta seeläbi Brüsseli ja Pariisi stabiilsed toetused ja rahastuse, mis tagavad St Denis’ õitsengu ka siis, kui paljud Prantsuse maapiirkonnad virelevad.

Bruno tegemised

Parima ülevaate Bruno elust ja tegemistest saab Politseiülem Bruno kodulehelt. Sealt leiab Périgord’i piirkonna tutvustuse, Bruno toidu- ja joogisoovitusi ning loomulikult ülevaate Martin Walkeri Bruno-raamatutest. 

Politseiülem Bruno juhtumid - mida neist on arvatud?

„Meelepärane lugejatele, kes oskavad nautida sotsiaalse mõõtmega ja alahinnatud sarmiga müsteeriume.“ — The Wall Street Journal

 „Mõeldud täpipealt Peter Mayle’i, Colin Cotterilli and Alexander McCall Smithi fännidele.“ — BookPage

 „Martin Walkeri imetoredas sarjas … tuuakse Prantsuse külarahva ellu aeg-ajalt segadust – aga mitte üleliia.“ — The Seattle Times

„Walker serveerib lugejatele külluslikult üksikasjalikke kirjeldusi toitudest, mida pakutakse taluköögis, restoranis ja külalaadal, tuues ära ka kokaraamatuväärilisi ülestähendusi koostisosade, valmistusviisi ja kokkusobivate veinide kohta.“ —Booklist (tärni pälvinud teos)

„Martin Walkeri Bruno-romaanid on sama maitsvad nagu tipptasemel road, mida ta politseipealik kokku vaaritab, ning sama joovastavad kui veinid, mida ta nende kõrvale pakub.“ — Open Letters Monthly

„Rõõmustab lugejaid, kes naudivad oskuslikku segu keerukatest rahvusvahelistest politseitöö nüanssidest ja idüllilise maakoha intriigidest, kuhu on segatud ka näpuotsatäis Prantsuse veini ja kokakunsti.“ — Publishers Weekly

„Mõnus nagu üks hiline hommikusöök.“ — The Washington Independent Review of Books

„Paganama hea müsteerium koos köitva peategelasega ... Haruldane maiuspala.“ — The Lincoln Journal Star

„[Walkeri Dordogne’i] toredused – alates jõeäärsetest härrastemajadest kuni eelajalooliste koopamaalingute ja laual aurava toiduni välja – on kõik väga tõepärased ... Lummav.“ — The New York Times Book Review Loe artiklit Brunost, Martin Walkerist ja elust Prantsusmaal! 

„Rahuldustpakkuv ja üllatavalt intiimne ekskursioon nüüdisaegses Prantsuse külakeses, mis pakatab iseloomust ja sarmikusest ... Mitmes mõttes on meespeategelane võrreldav aastakäiguveiniga: vaaditäis kokkusobimatuid maitseid, aroome, nüansse ja värve ... Santé. Põhjani!“ — The Arizona Republicas
St Denis’ linnakese politseiülemal Benoît „Bruno“ Courrègesil on põhjust hakata kahtlema oma eluaegses iidolis. See on kolonel Jean-Marc Desaix (hüüdnimega Patriarh), keda autasustasid teenete eest Teise maailmasõja hävituslendurina nii de Gaulle kui ka Stalin. Kui Patriarhi häärberis sureb kah..
21.99€
Maksudeta:20.17€
Kalm neljale_e-raamat
E-raamat
Maalilises St Denis’ linnakeses võimutseb kevad ja politseiülem Bruno Courrèges’ile tähendab see lambahautisi, pudelitäite kaupa armastatud Pomeroli veini, hommikusi jalutuskäike jahikoer Gigiga ning ridamisi uusi kuritegusid. Kui kohalik arheoloogide rühm satub neandertallaste säilmeid otsides surn..
14.99€
Maksudeta:13.75€
Seitsmes raamat nauditavast ja rahvusvaheliselt tunnustatud sarjast, mille peategelane on politseiülem Bruno.Prantsuse St Denis’ linnakese politseiülem on teise juhtumiga hõivatud, kui metsast leitakse mõrvatuna moslemist salapolitseinik, kes oli kõigest mõni tund varem Bruno abi palunud. Brigaadiül..
19.97€
Maksudeta:18.32€
Silmapaistev Prantsuse maapolitseinik Bruno Courrèges on tagasi ja seikleb järjekordses  põnevusloos keset vaimustava toidukultuuriga Dordogne’i departemangu. Suvi St Denis’s tähendab politseiülem Brunole rida uusi juhtumeid, millest kolm on parajad pähklid. Esiteks leitakse tõendeid, et ü..
18.97€
Maksudeta:17.40€
Viies romaan politseiülem Bruno sarjast, mille süžee on piisavalt iseseisev, et pakkuda põnevust ja lugemisnaudingut ka uutele lugejatele. St Denis’s lokkab kevad. Linna koor valmistub ülestõusmispühade kontserdiks, põllulilled õitsevad ning laisal jõel liuglevast paadist leitakse surnud naine...
18.97€
Maksudeta:17.40€
Maalilises St Denis’ linnakeses võimutseb kevad ja politseiülem Bruno Courrèges’ile tähendab see lambahautisi, pudelitäite kaupa armastatud Pomeroli veini, hommikusi jalutuskäike jahikoer Gigiga ning ridamisi uusi kuritegusid. Kui kohalik arheoloogide rühm satub neandertallaste säilmeid otsides surn..
18.97€
Maksudeta:17.40€
St Denis’s on midagi ohtlikku teoksil. Muidu nii unist külakest tabavad mõnenädalase vahega rünnakud Vietnami kaubitsejate vastu, kohaliku Aasia restorani põleng ja ebakvaliteetsete Hiina trühvlite smugeldamine kohalikule turule. See kõik ähvardab Dordogne’i trühvliäri, mille käive on miljoneid doll..
17.95€
Maksudeta:16.47€
Teine raamat naudingut pakkuvast ja rahvusvahelist tunnustust kogunud sarjast, mille peategelane on politseiülem Bruno. Kui Saint-Denis’s maandub seltskond veinimeistreid, kes võistlevad maatükkide pärast ja keerutavad kohalike seas pahameelt üles, satub idülliline linnake –, kus Benoit „Bruno“ Cou..
16.96€
Maksudeta:15.56€
Dordogne’i müsteeriumidest räägivad miljonid lugejad üle maailma. Miks see nii on ja millised valgustkartvad saladused Prantsusmaa idüllilises St Denis’ linnakeses ringi hiilivad, selgub politseiülem Bruno juhtumite esimeses osas. Turupäev iidses St Denis’s Edela-Prantsusmaal. Euroopa Liidu hügiee..
16.96€
Maksudeta:15.56€
Tooted 1 kuni 9, kokku 9 tootest (1 lehekülge)
Politseiülem, Bruno, juhtumid, Sarjad